Küçük Park
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Küçük Park

Eklektik, Saykedelik Mizah Forumu

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Amerika'ya gidiyor

YazarMesaj
blackwaterpark
Muhtaratör
blackwaterpark

Koins : 740

Amerika'ya gidiyor Empty
MesajKonu: Amerika'ya gidiyor   Amerika'ya gidiyor Icon_minitimePerş. Eyl. 16, 2010 10:20 pm

Amerika Birleşik Devletleri’ne gidecek olan Emre Aşık, Yeni hayatıma adapte olmaya çalışıyorum. Karar aşamasındayım ve kararı vermekte zorlanıyorum. New York’a gidiyorum. Dil okulu için gidiyorum. 5-6 ay kalacağım. Çocukluğumdan bu yana Amerika’da yaşamayı hayal ediyordum. Artık zorunlu oldu; çünkü İngilizce, hedeflerim doğrultusunda çok önemli bir yere sahip. İngilizce ben de bir eksiklik, pratik İngilizcemi geliştirmek istiyorum; bu nedenle ABD’ye gidiyorum” dedi.

TEKNİK DİREKTÖR YA DA SPORTİF DİREKTÖR OLABİLİRİM
Amerika dönüşü teknik direktörlük ya da sportif direktörlük konusundaki kararını vereceği belirten Emre Aşık, “Kararımı döndükten sonra vereceğim. Sportif Direktörlük, teknik direktörlük ya da menajerlik mi olur bunu bilemiyorum. Döndükten sonra karar vereceğim. Belki Amerika’da sports menajerlik kursu da alacağım” şeklinde konuştu.

DÖNDÜKTEN SONRA GALATASARAY’DA ÇALIŞABİLİRİM
Türkiye’ye döndükten sonra Galatasaray’da çalışabileceğini ifade eden Emre, “Galatasaray’da sezon başında bir konuşmamız oldu. Beni kadrolarında görmek istediler; buradan çok teşekkür ediyorum. Yaklaşık 20 yıldır profesyonel futbol oynuyorum ve hiç tatilim olmamıştı. Güzel bir tatil yaptım. Sonra eksiğim olan İngilizce’yi geliştirmek için Amerika’ya gideceğim. Döndükten sonra neden Galatasaray’da çalışmayım. Olabilir” dedi.

1-2 YIL DAHA OYNAYABİLİRDİM AMA GALATASARAY’DA BIRAKMAK İSTEDİM
Futbola Galatasaray’da veda etmek istediği için sezon sonu bırakma kararı aldığını belirten Emre Aşık, “Futbolu güzel bir yerde bırakmak istedim. Galatasaray’da bırakmak istedim. Galatasaraylı olduğumu her zaman söyledim. Tuttuğunuz takımda başlamasanız bile orada bırakmak çok önemli bence ve ben bunu gerçekleştirdim. Belki bir iki sene daha oynardım; ama gidip Anadolu ya da İstanbul’un diğer takımlarından oynamak istemedim. Bana yakışır şekilde bırakmak istedim” diye konuştu.

TRANSFERLER DOĞRU YAPILDI TAKIM TOPARLANACAK
Galatasaray’dan umutlu olduğunu ve yapılan transferleri beğendiğini dile getiren Emre, “Galatasaray, geçen sezon düşüşe geçmişti. Bu sezona da aynı şekilde, bıraktığımız gibi başladık. Bir şeylerin değişmesi gerekiyordu; yavaş yavaş futbolcuların bazıları değişti. Yerinde transferler yapıldı; kadroda geçen sezon savaşan oyuncu azdı. Bu sene alınan oyuncuların takım oyuncusu olduğunu düşünüyorum. Tabii ki arada yıldızlar da var, bunlar her takıma gerek. Ben Galatasaray’ın toparlanacağına çok daha iyi olacağına inanıyorum” dedi.

SORUN TAKIM OLAMAMAKTI ŞU ANDA GALATASARAY TAKIM OLMA YOLUNDA
Geçen sezonki başarısızlığı takım olamamak şeklinde açıklayan Emre Aşık, “Misimovic’e karşı oynadım. Galatasaray’ın aradığın 10 numara olacak. Insua, genç bir futbolcu; takımın alternatif oluşturmak açısından sol savunmacıya ihtiyacı vardı. Cana’nın da iyi transfer olduğunu düşünüyorum. Galatasaray, her geçen gün biraz daha üstüne koyuyor ve takım olma yolunda ilerliyor; çünkü takım olmak başka bir şey. Geçen sene tam olarak onu yakalayamamıştık. Şu anda Galatasaray, takım olmaya başladı” şeklinde konuştu.

RIJKAARD’I BEĞENİYORUM BUNDAN SONRA BAŞARILI OLACAKTIR
Rijkaard’ın zaman zaman kendi ideal sistemine uygun oyuncu yapısı bulamadığı için sıkıntı yaşadığını belirten Emre, “Maalesef Türkiye’de kariyerli teknik direktörleri daha çok tartışıyorlar. Türkiye’de teknik adamları tartışmak için, kötü sonuçların alınmasını bekliyoruz. Hidink’te tartışılıyor; önceden Fatih Terim de tartışıldı. Lucescu’da tartışıldı. Ama Rijkaard için şunu söyleyebilirim. Kişilik olarak, futbolcu dialoğu açısından çok iyi bir insan. Zaman zaman kendi ideal oyun kurgusunu oynatmak istiyor; buna uygun oyuncu yapısı olmadığı zaman sıkıntı yaşayabiliyor. Fakat her şeye rağmen ben genel olarak beğeniyorm Rijkaard’ı… Başarılı olacağına inanıyorum” dedi.
https://kucukpark.forumdizini.com

Amerika'ya gidiyor
1 sayfadaki 1 sayfası