Küçük Park
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Küçük Park

Eklektik, Saykedelik Mizah Forumu

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Eğitim Sistemine Kafam Girsin!

YazarMesaj
blackwaterpark
Muhtaratör
blackwaterpark

Koins : 740

Eğitim Sistemine Kafam Girsin! Empty
MesajKonu: Eğitim Sistemine Kafam Girsin!   Eğitim Sistemine Kafam Girsin! Icon_minitimeCuma Eyl. 17, 2010 9:09 pm

Biladerlerim çok doluyum bugun,öyle böyle değil. Öfkem sikime vurmuş durum da.Var mı kaşıyacak olan, yoksa konumuza dönüyorum.
Her zaman ki gibi kampüse gitmek için sabah 7.30 semaların da yarram yarı dik şekilde uyandım.Hafif bi pazartesi sendromu yaşadıktan sonra kendime yakışan şekilde altıma siyah pantolumu üstüme yazın almış olduğum amerikadan ithal abercrombie gömleğimi (187 tl) giydim ve kampüse gitmek için durağa doğru yola koyuldum. Evet buraya kadar herşey normaldi.
Dolmuş durağında 15-20 dakika süren bekleme sonucunda sonunda dolmuşa binebildim,cam kenarı bi yer bulduktan sonra götümün üstüne oturup,yağan yağmurunda etkisiyle moda girmek için telefonumun mp3 çalarını açtım. Tam kendimi şarkımın ritmine kaptırırken (wreckless eric-whole wide world) okulun tasdikli yollu hatunlarından teki yanıma danng oturdu (marjinal olmaya çabalıyıpta götünü siktiren tiplerden) Neyse efendiler farkındayım bir türlü ana mevzuya gelemedim ama gelmek üzereyim çok az kaldı. Mevzuya döncek olursak bu yollu hatun ayrıca benim sınıf arkadaşımdı,elimdeki tek defteri görünce;''Erencim senin ingilizce kitapların nerede '' diye şahşıma bir soru yönellti. Bende kitapların çok pahalı oldugunu (ana kitap + workbook:80 kayme) bu yüzden henüz alamadığımı kendisini beyan ettim. Kendisi de bunun üzerine orgazm olmuşcasına '' haha oğluum senn daha niye geliyosun kie okula, hatun(dikkatinizi çekerim hoca değil hatun) seni almaz kiee baabın da bir şeyler söyledi. Meğersem kahpe hoca geçen ders, bu hafta son haftaya kitapsız gelenleri derse almıcam diye feryatta bulunmuş.
Vel hasıl sonunda geldim kampüse,benim gibi kitapsız gelen 7-8 kişiyi daha görünce rahatladım.Kendi kendime sike sike alacak nasıl olsa edasıyla derse girip yerime oturdum.Eh nihayetin de hoca da geldi sınıfa, kaltak girer girmez sınıfa ''kitapı olmayanlar uğraştırmasınlar hemen sınıftan çıksınlar'' diye giderini yaptı. Kimse den ses çıkmayınca teker teker herkese kitabı olup olmadını sordu.Ben de daha fazla dayanamayıp süzme delikanlı edasın da ayağa kalkıp; ''hoca,bu yaptınız uygulama yanlış, Avrupa' da bunun ştandartları var, kişinin konuyu algılaması için illaha da kitapa ihtiyac duyulmaması gerektiğini, ezberci sisteme artık son verilmesin gerektiğini,kitabının da fiyatının çok yüksek oldugunu,daha cuzi miktarlara aynı işlevi yapacak kitapları bulabilecemize, bu dayatma da neyin nesidir diye'' bir bir bu karıya anlattım. Kahpe karı da; çok biliyosan o zaman sen geç yerime de,seni görelim diye klasik bi cevapla karşılık verip beni sınıftan atıp yok yazdı. Okulda ki yoklama sistemimiz de her ders için ayrı devamsızlık saati şeklinde. Geride kalan 3 hafta boyunca ingilizce derslerine giremediğim için bugunde yok yazılmamla birlikte, bu dersten kalıp tamamiyle göte gelmiş durumdayım. Mevzu budur, tek ders yüzünden okulum 1 dönem daha uzadı kafadan.

Bu ülkenin nasıl bir eğitim yapısı var amınakoyim, ulan eğitim bu,insanın en doğal hakkı. Eğitimi bile çıkar kapısı yaptı orospu çoçukları. Sikeyim yıllardır süren ezberci sistemi bi yana bıraktım, bu zorunlu kitap uygulaması nedir yahu ? Üniversteye gelmişim ben derse gelirim gelmem, kitabı alırım almam final dönemi geldi mi hesaplaşırız. Bi halt edipte zorunlu hale getiriyosun ders kitapını almaya, zorla dayatıyosun ögrenciye illede alacaksın diye, hiç değilse cuzi bi miktar yap öğrenci sıkıntı çekmeden alsın kitabını. Ev kirasını ödemek için 7 gün boyunca 3 öğün makarna ile yumurta yiyen öğrenciler var, bu adamlar çıkarıpta nasıl versin tek ingilizce kitabını 80 lıra.Kaldı ki bunun 2. yabancı dil kitabı var, mevzuat kitabı var,edebiyat kitabı var..varda var anasını sikeyim. Eğitimden rant sağlıyanların,eğitimi çıkar kapısı haline getirenlerinde anasını sikeyim. Güç bizimle olsun.
https://kucukpark.forumdizini.com

Eğitim Sistemine Kafam Girsin!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Eğitim Sisteminin Amına Koydular