Küçük Park
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Küçük Park

Eklektik, Saykedelik Mizah Forumu

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Müzik Zevkinizi Öğrenelim

2 posters

Heavy Metal, Rock
Müzik Zevkinizi Öğrenelim Vote_lcap100%Müzik Zevkinizi Öğrenelim Vote_rcap
 100% [ 2 ]
Halk Müziği, Sanat müziği filan
Müzik Zevkinizi Öğrenelim Vote_lcap0%Müzik Zevkinizi Öğrenelim Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Jazz, Blues, Neo, Prog ..
 0% [ 0 ]
Arabesk.. orhan Baba, Metin Işık x)
 0% [ 0 ]
rap, hip hop r&b
 0% [ 0 ]
pop
 0% [ 0 ]
Toplam Oylar : 2

YazarMesaj
blackwaterpark
Muhtaratör
blackwaterpark

Koins : 740

Müzik Zevkinizi Öğrenelim Empty
MesajKonu: Müzik Zevkinizi Öğrenelim   Müzik Zevkinizi Öğrenelim Icon_minitimeCuma Eyl. 03, 2010 3:11 pm

fazla söze ne hacet. seçin işte dans

Heavy Metal diyim ben de rock
https://kucukpark.forumdizini.com
blackwaterpark
Muhtaratör
blackwaterpark

MesajKonu: Geri: Müzik Zevkinizi Öğrenelim   Müzik Zevkinizi Öğrenelim Icon_minitimePaz Eyl. 05, 2010 4:23 am

Sıkı bir heavy metal dinleyicisiyim. Bunun yanında 60,70,80'lerin pop müzik kültürünü de yakından takip ederim. Örneğin Bob Dylan, Tanita Tikaram, Janis Joplin vs.. Klasik müzik de severek dinlediklerimden. Yine örnek verecek olursak "Sebastian Bach", Beethoven, Grieg, Chopin örnek verebilirim.

Çok fazla müzik dinliyor ve bunları arşivime ekliyorum fakat bunlarından arasından 10 yaşımdan buyana içimdeki sevgisini giderek arttıran müzik "Heavy Metal" olmuştur. Heavy metal benim için bir kimlik, bir bağımlılık bir yaşam tarzı diyebilirim. Depresif ve monoton şu hayatımda bana yaşam enerjisi depolayan ve mutlu olmamı sağlayan yegane birkaç şeyden bir tanesi...

Scorpions, Iron Maiden, Black Sabbath, Judas Priest, Motörhead, AC/DC, Led zeppelin efsaneleşmiş heavy metal & rock'n roll ustaları ...
Hard Rock olarak tanımlayabileceğimiz The Doors, Thin Lizzy, Queen vesayre ...

Progresif Metal, Death Metal, Thrash Metal favorilerim diyebilirim.

Progresif Metal, virtüözite gerektiren progresif rock ve heavy metalin karışımıyla oluşmuş bir tür. Dinlediklerimden bir kaç tanesine örnek verebilecek olursak

Opeth, Dream Theater, Savatage, Nevermore ...

Tabii progresif rock da vazgeçilmezlerimden. Camel, Pink Floyd, King Crimson, Wishbone Ash diyebilirim.

Ana vatanı Florida olan Death Metal ise Thrash Metalin sentezlenerek oluşturulduğu, dışavurumcu ve farklı olarak brutal vokalin kullanıldığı bir tür.

At The Gates, Dismember, Obituary, Morbid Angel, Death, Entombed, Unleashed, Progresif Death Metal olarak Opeth vs... aklıma gelen beğendiğim örnekler...

Thrash Metal ise agresif, hızlı, melodik ve extrem bir tarz. Daha sosyal sorunlara ilgi çeken politik tavırları karşıt bir tarz olmasıyla dikkat çeker.

Metallica, Megadeth, Slayer, Testament, Anthrax, Sodom, Annihilator, Kreator, Pantera, Sepultura aklıma gelen bir kaç örnek...

Ne mutluki başka hiç bir müzik tarzının yapamadğı bir dostluk ve birleştirme örneğini Metal dinleyenler birbirleri için hissediyorlar ve dinlerine milletlerine
bakmadan birbirlerini aynı müzik zevkine sahip oldukları için kayıtsızca ve şartsızca sevebiliyorlar.

Bana, bu kadar ayrı devlet ve milletten bir çok insanın birbirlerini bu kadarçok sevdirebilecek METAL MÜZİKTEN BAŞKA bir Dünyevi öğe daha gösterebilirmisiniz şu yaşamda?

Bu arada konu heavy metalken Ronnie James Dio'yu da anmadan geçmeyelim... ( 2 oldu bu )

Neyse işte heavy metal forever...
blacknightmare
Muhtaratör

Koins : 77

MesajKonu: Geri: Müzik Zevkinizi Öğrenelim   Müzik Zevkinizi Öğrenelim Icon_minitimeCuma Eyl. 10, 2010 2:40 pm

Doom metal sertliğinden soft rock yumuşaklığına kadar tüm şarkıları dinlerim rock
blackwaterpark
Muhtaratör
blackwaterpark

MesajKonu: Geri: Müzik Zevkinizi Öğrenelim   Müzik Zevkinizi Öğrenelim Icon_minitimeCuma Eyl. 10, 2010 3:40 pm

Doom Metali sevememişimdir hiç bir zaman. Hüzünü ve karamsarlığı ön planda tutan bayık ve abartı bir tür bence.

Müzikal anlamda daha ileride olan grupların yaptıkları duygusal parçalar bana daha iyi gelir

( bkz: Scorpions[ dağılmalarına da az kaldı üzüldüm şimdi aq ya ] )

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İlkokul Yıllarında Kafamızı Siken Müzik Dersleri